Kurucumuz Nirun ŞAHİNGİRAY

nirun-sahingiray1928 yılında İzmir’de doğup, 2008 yılında İstanbul’da aramızdan ayrılan Nirun Şahingiray, seksen yıllık ömrünü çok başarılı bir iş adamı olarak tamamlamıştır.

Kurduğu şirketler Türkiye’de alanlarının öncüsü olmuş, dünya liderleriyle (Lucas-Delphi) ortaklıklar oluşturmuş, on yıllar boyunca otomotiv yan sanayini şekillendirmiştir.

İş hayatında sert mizaçlı, disiplinli, çalışkan ve titiz, özel hayatında ise Cumhuriyetimizin değerlerine bağlı, vatansever, hayırsever, sportmen bir insandı.

Hayatı boyunca yaptığı yardımları büyük bir tevazu içinde sessizce yapar, asla ön plana çıkmak istemezdi. Nirun Bey’in bu başarısı, tutumlu kişiliğiyle birleşince, ortaya hatırı sayılır bir birikim çıktı

Nitekim vefatından sonra bıraktığı vasiyette, Türkiye’nin eğitim konusunda yardıma en çok ihtiyaç duyan çocuklarına yardım götürecek, onlara çağdaş bir yaklaşımla çok yönlü bir eğitim desteği sağlayacak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlaması, Nirun Bey’in uzak görüşlülüğünü, yüce gönüllülüğünü, çocuk sevgisini ve memleket aşkını kanıtlıyordu.