Bir teknoloji firması olarak Valeo, CO₂ emisyonlarının azaltılmasına ve sezgisel sürüşün geliştirilmesine katkıda bulunan yenilikçi ürünler ve sistemler sunmaktadır. Grup, 2014’te 12.7 milyar Avro ciro elde etmiş ve orijinal ekip ön satışlarından gelen gelirinin yüzde 10’undan fazlasını Ar-Ge’ye yatırmış durumdadır. 135 üretim tesisi, 16 araştırma merkezi, 35 geliştirme merkezi ve 15 dağıtım platformu bulunan Valeo, dünyanın dört bir yanındaki 30 ülkede 82.700 çalışana sahiptir.

valeo-binasi

Valeo dört ana İş Grubu ve bir satış sonrası faaliyeti olan Valeo Servis’ten oluşur.

Konfor ve Sürüş Destek Sistemleri İş Grubu, konfor ve güvenliği geliştirmeye yardımcı olmak üzere, sürücü, araç ve çevre arasında arabirim sistemleri geliştirir.

Güç Aktarma (Powertrain) Sistemleri İş Grubu, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarını azaltmaya yönelik yenilikçi güç aktarım çözümleri geliştirir.

Termal Sistemler İş Grubu, güç aktarma organlarının ısıl enerjisini yönetme ve kabin içerisinde her bir yolcu için konfor sağlamaya yönelik sistemler, modüller ve bileşenler geliştirir ve üretir.

Görüş (Vizibilite) Sistemleri İş Grubu, sürücüye mükemmel görüş kabiliyeti sunarak, sürücü ve araç içerisindeki yolcuların güvenliğini geliştiren yenilikçi sistemler tasarlar ve üretir.

Valeo Servis, otomobil üreticilerine orijinal ekipman yedek parçaları ve bağımsız satış sonrası ürün pazarına yedek parçalar sağlar. Dünya genelinde tüm satış sonrası faaliyetlerine yönelik çok çeşitli ürünler ve hizmetler sunar.

ONLINE ÜRÜN KATALOĞU İÇİN TIKLAYINIZ