Simpar Hakkında

SİMPAR Oto Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi, 1961 yılında Nirun ŞAHİNGİRAY tarafından kurulmuştur. 1961 yılında dönemin en önemli Dizel markası SIMMS’in Türkiye Distribütörlüğünü almıştır.

Firmanın unvanı olan SİMPAR’ın “SİM”i SIMMS markasından gelmektedir. Daha sonraki yıllarda Otomotiv yedek parça sektöründe Dünyada dönemin en önde gelen Dizel Markası LUCAS- CAV, Fren markası LUCAS - GIRLING ve Elektrik markası LUCAS’ın Türkiye Distribütörlüklerini yürütmüştür.

1982 Yılında Adapazarı’nda kurulan LUCAS ELEKTRİK A.Ş’nin 2001 yılına kadar Türkiye Distribütörlüğünü yürütmüştür. 2003 yılında aldığı Valeo Bayiliğini ve 2007 yılında LUCAS’ın Dizel kısmını devralan ABD otomotiv devlerinden DELPHI’nin distribütörlüğünü devam ettirmektedir. SİMPAR AŞ, 2021 yılında ADAGROUP bünyesine katılmıştır ve bu tarih itibariyle sektörde öncü firma kimliğini daha da güçlendirerek, bünyesine kattığı yeni markalar ile yoluna devam etmektedir. Dünyanın en tercih edilen satın alma grubu NEXUS Automotive International ile 2022 yılında iş birliği yaparak bu grubun yeni üyesi olmuştur. Otomobil, Ticari Araç, Traktör ve Endüstriyel konusunda da güçlü dağıtım kanalına sahiptir. Ayrıca konusunda uzmanlaşmış deneyimli çalışanları ile kaliteli hizmet vermektedir. Hedeflediği pazarlarda tercih edilen olmaya ve böylelikle elde edilen kazanımlarında iş ortaklarına fayda sağlamaya devam etmektedir.

Distribütörlükler ve Bayiliklerimiz

Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider
Brand Slider